Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

440 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Demtimi i Joao Miranda: ja kur pritet te rikthehet ai ne fushe! Ndersa Gagliardini…

Demtimi i Joao Miranda: ja kur pritet te rikthehet ai ne fushe! Ndersa Gagliardini…
Inter Club Staff

Duket se Interin nuk e shqeteson shume demtimi qe Joao Miranda ka marre gjate nxemjes perpara ndeshjes me Udinesen.

La Gazzetta dello Sport ka konfirmuar sot se rreziku per brazilianin ka kaluar dhe parashikohet qe ai te jete ne fushe qe ne ndeshjen ndaj Sassuolos rregullisht.

Ja cfare shkruan Gazzetta ne faqet e saj:

“Kontrollet e bera nga mjeket kane pare se nuk ishte nje demtim i mirefillte, por thjesht nje kontraktim i muskulit te kofshes se djathte qe e kishte bllokuar ate perpara ndeshjes Udinese-Inter – lexohet ne te perditshmen italiane -.”

“Asgje e rende keshtu, edhe pse mjeket zikalter po e vleresojne situaten dite pas dite per te pare nese do te jete dot ne dispozicion  qe  ne ndeshjen ndaj Sassuolos apo do te tentohet per ta pasur ne 100% te formes ne ndeshjen e fundit ndaj Lazios qe pritet te vleje nje vend ne Champions.”

“Pas nje dite pushim, sot skuadra do te rikthehet qe te stervitet me nje stervitje te dyfishte ne Appianp Gentile.”

“Miranda sot do te punoje vec nga grupi, individualisht dhe me pas neser ai pritet te rikthehet te stervitet me grupin.”

“E njejta gje vlen edhe per Roberto Gagliardini qe vazhdon te punoje i diferencuar: edhe ai mund te ja dale te jete ne ndeshjen e fundit ndaj Lazios se Inzaghit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.