Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Depay, ne vere Interi kishte menduar: deshmia…

Depay, ne vere Interi kishte menduar: deshmia…
Bujar Berishaj

Ne muajt e fundit emri i tij ka qene i lidhur me Interin, por merkatoja nuk ka sjell ndonje ndryshim fanelle dhe per sezonin aktual ka mbetur ne Holande, akoma tek PSV Eindhoven. Memphis Depay pelqehet, edhe pse per te konkurenca po rritet.

Ne kete drejtim, duke folur per GianlucaDiMarzio.com, shprehet Giuseppe Dello Russo, nje njohes i madh i futbollit holandez:

“Holanda eshte nje kampionat kalimtar, ashtu sic eshte duke u bere edhe Serie A per fat te keq. Ka shume talente, te cilet pregaditen dhe te bejne hapin drejt ekipeve me te rendesishme ne Evrope. Sipas meje ka shume lojtar te rinj, edhe tani, me perspektive te madhe. P.sh, Depay, e ndjek prej kohesh dhe eshte gati per nje skuader te madhe pa asnje dyshim. Inter kishte menduar per te ne vere: por sic dihet, edhe PSV ashtu si skuadrat e tjera holandeze eshte nje dyqan i dashur. Pra, koston nuk kane qene ne kuader te mundesive per zikalterit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags