Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

835 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Derbi, Spalletti tallet me Milanistat qe e pyeten ne rruge: “Cfare ndodh nese fiton Milani 3-0?”

Derbi, Spalletti tallet me Milanistat qe e pyeten ne rruge: “Cfare ndodh nese fiton Milani 3-0?”
Inter Club Staff

Nje shkembim batutash shume i bukur ka ndodhur ndermjet teknikut zikalter dhe disa tifozeve te Milanit.

Pauza e kombetareve si gjithmone jep mundesi per personat qe punojne ne klube te shijojne disa dite pushime. Normalisht kjo vlen vetem per ata qe nuk jane te grumbulluar me kombetaret respektive.

Por jo vetem futbollistat pushojne, edhe tranjerat.

E keshtu, Luciano Spalletti kete fundjave kishte vendosur te rikthehej ne Firenze e ta kalonte atje fundin e javes prane famijes.

Tekniku zikalter ka qene verdalle neper qytet, ku ka ndodhur edhe nje ‘perplasje’ shoqerore me nje grup tifozesh te Milanit.

Ata e kane ndaluar, kane bere nje foto me te dhe ne fund e kane pyetur:

“Cfare do te ndodhte mister nese do fitonte Milani 3-0 ndaj Interit ne 04 prill?”, ka qene pyetja e tifozit kuqezi.

E menjehershme ka qene pergjigjja helmuese e Spallettit qe nuk ja ka ‘pertuar’ shume:

“Cfare ndodh nese do te fitonit 3-0? Asgje, do te ishit perseri poshte nesh”, duke i kujtuar tifozit klasifikimin e dy skuadrave te Milanos.

Besohet se Milanistat pas kesaj pergjigje sdo i pyesin me asgje teknikut zikalter kur ta hasin perballe, por do te mjaftohen me nje foto.

Gjithcka me lart e ka shkruar Premium Sport ne sajtin e saj online.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.