Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

487 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Derby i Milanos: Historia flet zikalter!

Derby i Milanos: Historia flet zikalter!
Inter Club Staff

Interi dhe Milani qe nga krijimi i tyre jane ndeshur plot 211 here ne ndeshje zyrtare, dhe Zikalterit jane perpara Milanit!

Interi nga keto 211 ndeshje ka fituar 76 te tilla, 62 kane perfunduar ne barazim dhe 73 kane perfunduar me fitoren e Milanit! Keto jane te dhenat zyrtare te Derbyt, me te gjithe ndeshjet e Serie A, Kupes se Italise, Champions, Superkupes si dhe Kompeticione te tjera zyrtare. Cdo statistike tjeter qe mund te keni lexuar eshte e gabuar, sepse ose nuk ka qene e sakte, ose jane quajtur ndeshjet jo zyrtare(miqesoret). Derby della Madonnina eshte vetem 1 dite larg… Spektakli eshte i garantuar!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags