Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

878 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Deri ne fund te vitit gjithcka po shkonte mire. Tani situata eshte pak me e komplikuar, por jam i sigurte.

Deri ne fund te vitit gjithcka po shkonte mire. Tani situata eshte pak me e komplikuar, por jam i sigurte.
Blerim Shehu

Mbrojtesi zikalter Jeison Murillo ka dhene nje interviste per nje media kolumbiane:

Rendimenti im: “Po zhvillonim nje kampionat te bukur deri ne dhjetor. Besoj se mbas vitit te Ri deri me sot gjerat nuk po shkojne dhe aq mire si ne nivelin kolektiv dhe ne ate individual, por vlen te permendi qe ne po punojme fort cdo dite, sepse per t’u rikthyer tek suksesi gjeja e pare qe duhet te bejme eshte te punojme fort te gjithe”.

Persa i perket situates aktuale ne serie A dhe arratisjes se Juventusit dhe Napolit: “Kete vit kemi nje kampionat te konkurueshem, ka shume ekipe te forta. Te gjitha ndeshjet jane te veshtira. Juventus eshte ne krye, po ecen me ritme te shpejta, por ne do te luftojme per t’u rikthyer ne vendet e para”.

Per gjendjen fizike te tij: “Cdo dite punoj fort per te qene nje nga me te miret ne fushe, sepse une nuk kenaqem me pak. Punoj per te arritur nivelin maksimal si dhe per te ndihmuar ekipin tim”.

Carlos Bacca dhe Cuadrado: “Ne fushe nuk i shoh si miq, sepse luhet deri ne vdekje”.

Pozicioni ne mbrojtje: “Perpiqem te jam me te miren pavarersisht se ne cfare roli vendosem ne fushe. Une jam i djathte por edhe nese me vendosin ne te majte te mbrojtjes nuk e kam aspak problem”

Kampionati kolumbian: “I ndjek shpesh ndeshjet e kampionatit kolumbian. Eshte nje kampionat qe po rritet shume dhe ka shume konkurrence

Guarin: “Ndihem i trishtuar qe u largua nje bashkeatdhetar  dhe nje mik i imi. Por ishte nje zgjidhje e tij. Ketu ka lene pas nje marredhenie te mire me te gjithte ekipin dhe te gjithe e duan shume”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.