Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,074 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dhimbje koke per Spallettin: Interi ne transferten e Udines me tre mungesa teper te rendesishme!

Dhimbje koke per Spallettin: Interi ne transferten e Udines me tre mungesa teper te rendesishme!
Inter Club Staff

Tashme duhet lene sa me shpejt pas kraheve humbja e pesuar ndaj Juventusit e cila ka ngritur nje stuhi te vertete kritikash per skuadren torineze per menyren se si ata fituan. 

Por zikalter jane ende ne gare per nje vend ne Champions, edhe pse shanset jane teper te vogla duke pare se duhet qe Lazio te deshtoje nje nga dy ndeshjet e saj dhe Interi duhet ti fitoje te gjitha bashke me ndeshjen e fundit ne fushen e romaneve.

Veshtiresesie se gjithckaje me lart, i shtohen edhe tre mungesa teper te rendesishme qe Interi do te kete ne transferten e Udines.

Pas ndeshjes ndaj Juventusit, dy jane te skualifikuarit per shkak kartonash: Matias Vecino eshte skualifikuar me nje turn per shkak te kartonit te kyq ndaj Juves nga Gjykatesi Sportiv i federates italiane.

Por mungeses se Uruguajanit, i shtohet edhe ajo e Danilo D’Ambrosios qe ka mare nje karton te verdhe per proteste po te dielen ndaj Juves tek rasti ku Pjanic duhet te kishte mare karton te verdhe por ja qe nuk ndodhi keshtu dhe pas demit, vjen edhe demi i dyfishte per Interin: italiani do te mungoje ne ndeshjen e radhes e nuk do te luaje kunder Udineses.

Te mos harrojme qe per Spallettin do te vazhdoje te mungoje edhe Gagliardini, i demtuar i cili pritet te mos luaje me per kete sezon duke pare shkallen e demtimit te tij.

Edhe Ivan Perisic dje eshte stervitur i diferencuar dhe rrezikon te mos jete ne Udine.

Ne ndeshjen ndaj Udineses, D’Ambrosio pritet te zevendesohet nga Santon (ose Dalbert) e ne vend te Vecinos do te luaje Borja Valero.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.