Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

1,203 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Maria i pergjigjet rende Icardit: “Nuk me plas fare per ato qe ka thene ai. E verteta eshte se…”

Di Maria i pergjigjet rende Icardit: “Nuk me plas fare per ato qe ka thene ai. E verteta eshte se…”
Ardis
  • On 04/12/2018, 19:51

Mbasi ka realizuar golin e pare me Argjentine-n, Mauro Icardi ka dhene nje interviste mbi grupin e ish trajnerit te kombetares argjentinase, Sampaoli.

Kapiteni i Inter-it kishte deklaruar qe nuk ishte nje grup i bashkuar dhe qe nuk e kishte ndjere bashkimin kur kishte qene i grumbulluar, ndryshe nga heret e fundit me tranjerin e ri.

E menjehershme pergjigjia e Angel Di Maria, nje nga lojtaret e grupit historik te Argjentine-s:

“Nuk me plas fare per ato qe ka thene Icardi.”

“Eshte e veshtire te pelqehesh nga te gjithe ne diten e pare. Por cdokush mund te thote dhe te mendoje ate cfare deshiron”.

“Une mendoj vetem per cfare me perket mua, kam qene ne kombetaren e 2010 me persona fantastike dhe ka qene spektakolare.”

“Ne 2014 e njejta gje, me te medhenjte dhe te rinjte”.

“Mauro eshte grumbulluar nje apo dy here me Alejandro-n (Sabella), nje ose dy here me Sampaoli-n, eshte e veshtire te adaptohesh qe nga dita e pare ose te ndjesh afeksioni e te gjitheve.”

“Eshte e veshtire te ndihesh pjese e grupit”.

“Keshtu qe per ato qe ka thene ai pak me intereson, sepse une e di si kane qene gjerat.”

Keto kane qene fjalet e Di Marias qe me sa duket si kane pelqyer aspak gjerat qe ka thene Mauro dite me pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.