Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

815 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Ausilio ka pare Arsenal-Man Utd. Synohet dopieta Vidic Evra”

Di Marzio: “Ausilio ka pare Arsenal-Man Utd. Synohet dopieta Vidic Evra”
Xhorxh Gellci

Emirates Stadium, e merkure ne mbremje. Arsenal-Manchester United. Nuk eshte Champions League, por eshte njelloj sikur te ishte. Ndeshja me e madhe e javes e Premier League, syte ishin drejtuar nga shumekush. Edhe nga Piero Ausilio, drejtor i zones teknike te Interit, i cili ka fluturuar ne Londer pikerisht per te pare United. Arsyeja kryesore e misionit ka qene Nemanja Vidic, mbrojtes qe ka zyrtarizuar largimin e tij nga UNited ne qershor dhe qe jepet shume prane Interit, me parameter zero. Pak a shume nje lojtar i sigurt zikalter eshte ndjekur nga afer, dhe ai nuk ka zhgenjyer me nje paraqitje te shkelqyer (me i miri i ndeshjes). Por Vidic nuk ishte gjithcka. Pasi ka patur edhe nje hap te zbehte per Patrice Evra, edhe ai ne skadence kontrate dhe me te ardhme te pasigurt si Vidic: francezi po gjykon ke vendim te marre, Interi eshte informuar dhe Ausilio e ka ndjekur nga afer. Nje ide qe terheq, ku i dihet nese do te behet nje tratative aq e avancuar sa per Vidic. Per nje Inter te te ardhmes me aromen e Manchester, Italian Job zikalter ecen perpara.” Keshtu shpjegon Gianluca Di Marzio misionin angles te Piero Ausilio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.