Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

401 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Branca ka takuar Catanian. Tre ‘JO’ per..”

Di Marzio: “Branca ka takuar Catanian. Tre ‘JO’ per..”
Xhorxh Gellci

“Pushime siciliane, pa asnje tratative ne zhvillim”. Keshtu raporton Gianluca Di Marzio nga websiti i tij zyrtar, duke thene: “Marco Branca eshte me pushime ne Sicili per fundjaven, dhe gjendet ne nje nga hotelet e presidentit te Catanias Antonino Pulvirenti, ku per momentin po qendron edhe zv presidenti i ri i Catanias Pablo Cosentino. Pra eshte e vertete qe Branca ka takuar Cosentinon dhe kane folur bashke po per momentin Interi ka perjashtuar cdo mundesi merkatoje me Catananian. Qe nga Gomez, tek Lodi e deri tek Barrientos, vetem nje interesim normal: asnje zhvillim ose tratative, te pakten deri ketu. Gomez ka mundesi te shkoje tek Atletico Madrid, Lodi nuk eshte lojtari ideal per Mazzarrin qe do nje mesfushor me fizik dhe te forte edhe ne faze mbrojtese, ndersa Barrientos eshte i ngjashem me Guarin ose Alvarez, lojtare qe Interi i ka ne shtepi. Pra, per momentin asnje prioritet konkret. Pushimet kane filluar, kurse tratativat aspak…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.