Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

704 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Chelsea kryeson per Eto’o. Ndersa ne Itali…”

Di Marzio: “Chelsea kryeson per Eto’o. Ndersa ne Itali…”
Xhorxh Gellci

Samuel Eto’o eshte njeriu i momentit. Gjysma e Europes e ndjek me kujdes situaten e sulmuesit kamerunas te Anzhi, i cili gjendet per momentin ne merkato. Sipas ekspertit te merkatos Gianluca Di Marzio, listen e ekipeve per lojtarin me te paguar ne bote e kryeson Chelsea: “Nese sulmuesi kamerunas do te gjeje marreveshjen me ndonje klub, do te lirohet me parameter zero. – lexohet ne websitin e Di Marzio – Hipoteza me e mundshme eshte ajo e Chelsea, por ne Angli eshte edhe Manchester United nese do te largohet Wayne Rooney. Ne Itali, pista e Interit eshte e veshtire, ndersa persa i perket Napolit, ideja e De Laurentiis eshte ta marre me parameter zero vitin e ardhshem. Kerkesa e Eto’o eshte per nje kontrate tre vjecare prej 7 milion ne vit, por edhe nje kontrate 2 vjecare me 5 milion ne vit mund te jete nje hipoteze e ndjekshme. Gjithsesi, eshte akoma shume shpejt, priten zhvillime te reja mes Anglise dhe Italise. Me Anzhin qe qendron ne sfond. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.