Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,330 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Denoncimi i Perez kunder Interit? Reali nje skuader hipokrite. Me thoni pak se cila…”

Di Marzio: “Denoncimi i Perez kunder Interit? Reali nje skuader hipokrite. Me thoni pak se cila…”
Inter Club Staff

Duel Real Madrid-Inter apo Federata Italiane kunder Federates Spanjolle eshte tema e oreve te fundit tashme. 

Merkato mund te jete mbyllur ne Itali (ne Spanje ende jo), por duket se nuk ka marre fund totalisht ceshtja Modric.

Sic e kemi thene ne disa artikuj te ndryshem gjate dites se sotme, Reali ka denoncuar Interin tek FIFA per sjellje jo korrekte sepse pretendon se ka komunikuar me lojtarin pa lejen e tyre.

I pari qe eshte i xhindosur tek Reali eshte presidenti Florentino Perez qe nuk deshiron te pertype dot idene qe futbollisti me i mire i Real Madrid, kroati Luka Modric kerkoi me ngulm kalimin tek Interi per dite me radhe. Kjo eshte arsyeja kryesore qe ai ka denoncuar zikalterit.

Por per kete ceshtje ka folur sot edhe eksperti i njohur i merkatos, Gianluca Di Marzio i cili e ka quajtur Realin nje klub hipokrit dhe nese shikon faktet, ajo qe po ben Reali eshte hipokrizi e gjalle.

Po cfare tha Di Marzio sot per kete ceshtje? Ja fjalet e tij te plota:

“Jane thjesht hipokrizi merkatoje. Ajo qe po ben Reali eshte nje hipokrizi e gjalle.”

“Po me thoni dicka: cila eshte ajo skuader qe nuk kontakton me pare lojtarin per ta pyetur nese deshiron te transferohet tek ta. Cila eshte? Une nuk njoh ndonje skuader qe te beje nje oferte per nje lojtar pa folur me pare me te.”

“Nese ka rregulla per te, jane rregulla qe duhen ripare. Nuk jane normale. Asnje skuader nuk ben merkato ne kete menyre qe pretendon Reali.”

“Por duhet theksuar gjithashtu se kush kerkon autorizimin nga klubi qe ka ne pronesi lojtarin per te folur me kete te fundit e ben vetem pasi ka komunikuar me te dhe kane rene dakort parimisht. Eshte keshtu per te gjithe, jo vetem per Interin. Pse Reali nuk e ben? Prandaj e gjitha kjo me duket hipokrizi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.