Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Doni te dini nje te vertete? Conte nuk eshte aspak i lumtur me nje blerje. Ai deshironte dike tjeter e jo Eriksen.”

Di Marzio: “Doni te dini nje te vertete? Conte nuk eshte aspak i lumtur me nje blerje. Ai deshironte dike tjeter e jo Eriksen.”
Inter Club Staff

Ne studiot e Sky Calcio Show, vetem para pak minutash se te fillonte ndeshja Hellas Verona-Inter, eshte diskutuar per merkaton e Interit.

Ai qe eshte ndalur te kjo teme ka qene Gianluca Di Marzio i cili ka vene pikat mbi i per sa i perket situates se Christian Eriksen tek Interi.

Sipas tij, mesfushori danez nuk i ka kenaqur aspak pritshmerite e tranjerit Antonio Conte per te.

Di Marzio ka treguar se Conte eshte shume i zhgenjyer me lojtarin por ka zbuluar edhe nje fakt tjeter interesant.

“Doni te dini nje sekret? Ne fakt nuk eshte nje sekret se mbase e dini te gjithe. Conte nuk eshte aspak i lumtur me Eriksen.”

“Per momentin Interi nuk po ben asnje vleresim merkatoje per te, sepse eshte heret dhe i duhet dhene kohe.”

“Por me siguri Conte nuk eshte aspak i kenaqur me lojtarin sepse prite komplet dicka tjeter nga ai.”

“Pastaj, Conte eshte i zhgenjyer edhe me Marotten sepse ai do te kishte preferuar dike si Vidal dhe Conte i solli nje si Eriksen me te cilin Conte ka humbur intensitetin ne fushen e lojes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.