Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Guarin+Ranocchia, Galatasaray provon. Por ka nje marreveshje me Juven qe…

Di Marzio: “Guarin+Ranocchia, Galatasaray provon. Por ka nje marreveshje me Juven qe…
Xhorxh Gellci

Gianluca Di Marzio, gjate emisionit “Speciale Calciomercato” flet edhe per ceshtjen Guarin: “Ndjesia ime eshte qe Guarin ka nje marreveshje te plote me Juventusin prej shume kohesh, prandaj kerkon nje page shume te larte per secilen skuader qe e kerkon, se fundmi Galatasaray. Tani lojtari dhe agjenti duan te takojne Thohir dhe shoqerine, por ndoshta Interi nuk deshiron t’i takoje pikerisht sepse pritet qe Guarin te kerkoje perseri te shkoje tek Juventus. Ne keto momente te dyja skuadrat nuk jane ne kushtet per te vazhduar tratativen, sepse akoma nuk jane ‘paqesuar’ mes tyre: nese Guarin do kembengule per marreveshjen me Juven, do te jete e veshtire qe te shkoje ne ndonje skuader tjeter. Galatasaray e kerkon, deshiron edhe ate edhe Ranocchian. Per mbrojtesin italian eshte pothuajse gjithcka e mbyllur, por do te shohim ne keto dite te fundit nese edhe kolumbiani do e pranoje opsionin turk. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.