Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,151 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio i habit te gjithe: “Inter ka bllokuar edhe Asllanin: ja shifra qe do paguhet per shqiptarin.

Di Marzio i habit te gjithe: “Inter ka bllokuar edhe Asllanin: ja shifra qe do paguhet per shqiptarin.
Inter Club Staff

Diten e sotme per Sky Sport, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ka folur edhe njehere tjeter per merkaton e Interit.

Ai eshte ndalur ne mesfushe ku klubi zikalter me sa duket eshte shume afer goditjes per zevendesin e Brozovic.

“Behet fjale per shqiptarin e Empolit, Kristjan Asllani. Lojtari eshte vertete shume prane kalimit ne Milano ne keto momente.”

“Duhet thene se Interi e ka bllokuar lojtarin dhe behet fjale per nje operacion qe ka vertete shifra te rendesishme.”

“Sa? Eshte nje operacion qe per Interin kap shifren e 15 milione eurove ne total ndermjet pjeses fikse dhe bonuseve.”

“Ne kete moment ka nje marreveshje edhe me lojtarin ndersa me Empolin po diskutohet per disa emra qe mund te futen ne mes.”

“Asllani, me perjashtim te ndonje surprize, do te behet keshtu zevendesi i Marcelo Brozovic ne skuadren e Interit.”

“Shqiptari eshte kerkuar direkt nga Simone Inzaghi qe ka mbetur teper i mahnitur nga cilesite e tij ne ndeshjen Inter-Empoli.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.