Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Inter, hapa para per Vilhena dhe kontakte me Ansaldin. Brozovic, interesim nga Atletico Madrid”

Di Marzio: “Inter, hapa para per Vilhena dhe kontakte me Ansaldin. Brozovic, interesim nga Atletico Madrid”
Bujar Berishaj

Behet e gjalle merkatoja e Interit, me klubin zikalter qe provon per Tonny Vilhena.

Mesfushori holandez qe nuk ka rinovuar me Feynoord eshte nje objektiv konkret dhe ka pasur edhe disa sinjale tjera te afrimit mes paleve. Nuk jemi akoma te mbyllja e tratatives por ka pasur hapa para. Por jo vetem Vilhena.

Zikalterit synojne edhe Cristian Ansaldin, qe vjen nga nje sezon i shkelqyer me Genoan. Edhe pse Interi nuk e konfirmon ka pasur kontakte me lojtarit te cilit i eshte ofruar nje kontrate 4 vjecare. Mbetet qe te kuptohet akoma me ke duhet negociuar per kartonin. Zeniti ka caktuar cmimin 4 milione euro, por Genoa (ku lojtari eshte i huazuar) ofron 3 milione pa bonuse. Ne rast se Ansaldi nuk blihet, Interi ka gati nje oferte prej 3,5 milione plus bonuse per Zenitin. Pas lojtarit eshte edhe Roma.

Por nuk mbaron ketu, sepse pervec blerjeve do te kete edhe shitje. Nje nder lojtaret qe mund te sakrifikohet eshte Marcelo Brozovic. Per kroatin interesohet Atletico Madrid qe dje ka trokitur ne dyert e Interit per lojtarit. Sot ka pasur nje takim mes Ausilios dhe administratorit te deleguar te klubit spanjoll. Te dy kane folur per lojtarit dhe interesimi ekziston.

Ne takim te pranishem kane qene edhe disa perfaqesues te Doyen Sports, nje fond qe shpesh i financon operacionet e Atletico Madridit. Ashtu si klubit qe neser do te luaj ne finalen e Champions League edhe atyre iu intereson lojtari. Merkato nxehet, Brozovic ne shenjestren e Atletico Madrid te Diego Simeones.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.