Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Inter, interesim konkret per Marlos te Shakhtar Donetsk. Candreva dhe Vilhena…”

Bujar Berishaj

Interi leviz, ne kerkim te nje sulmuesi te krahut me kualitet per t’ia dhuruar Roberto Mancinit.

Ne kete drejtim, eshte shume konkret interesimi per Marlos, sulmues i krahut te djathte i Shakhtar Donetsk. Braziliani eshte vezhguar disa here nga Piero Ausilio, qe ka mbetur i impresionuar nga ai. Ausilio, megjithate, para se te hap nje tratative me klubin ukrainas (me te cilin nuk eshte asnjehere e lehte te negociosh) pret nje mendim teknik nga Mancini. Vleresimi, qe akoma nuk eshte mire i percaktuar, sillet rreth 15 dhe 20 milione euro.

Emrat tjere ne listen e klubit zikalter jane ata te Candreva, qe i pelqen edhe Atletico Madridit dhe Vilhena. Talenti i Feynood paraqet nje alternative low cost (Inter mund ma marre me zero, duke perjashtuar komisionet). Tre emra ne liste, Ausilio punon ne kerkim te nje sulmuesi krahu per Mancinin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.