Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

545 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio – Inter, sondazh per William Carvalho. Mund te arrij me parametra zero: ja detajet

Di Marzio – Inter, sondazh per William Carvalho. Mund te arrij me parametra zero: ja detajet
Bujar Berishaj

Inter vazhdon te jete shume aktive ne merkato ne hyrje.

Dhe nese per mesfushen zgjedhja e pare eshte Dembele, eshte bere nje sondazh edhe per William Carvalho.

Mesfushori portugez ka koleksionuar 24 paraqitje me 1 gol dhe 2 assiste ne sezonin e kaluar me Sporting Lisbonen, klub nga i cili jane larguar shume lojtare duke shkeputur kontraten si shkak i ngjarjeve me tifozet.

Pra ne teori Carvalho mund te arrij te Interi me parametra zero, thote eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ne sajtin e tij. Por situata nuk eshte edhe shume e thjeshte sepse Sporting kercenon te dergoj ne FIFA ceshtjet e kontratave te zgjidhura.

Klubi qe do e transferoj Carvalhon (ashtu si lojtaret e tjere qe jane pa kontrate per motivin e njejte) mund te kete denime eventuale ekonomike nga ana e FIFA-se.

Keshtu klubi zikalter duhet te bej vleresimet e duhura, si per lojtarin ashtu edhe per skenaret e mundshem ne te ardhmen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.