Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,085 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Interi i pranishem ne ndeshjen mes Atletico Madrid dhe Zenit per…”

Di Marzio: “Interi i pranishem ne ndeshjen mes Atletico Madrid dhe Zenit per…”
Xhorxh Gellci

Vezhguesit e Interit jane ne pune. Sipas asaj qe raporton Gianluca Di Marzio ne websitin e tij, dje ne mbremje Pierluigi Casiraghi mori pjese ne ndeshjen mes Atletico Madrid dhe Zenit San Petersburg, ne te cilen kishte edhe vezhgues te Napolit.

Shoqeria napoletane prezantohej nga nje vezhgues spanjoll, njeri i besuar i Rafael Benitez. Syte e tyre ishin mbi lojtarin e krahut te majte Ansaldi, mes me te mireve ne fushe ne sfiden e fituar nga spanjollet. Nderkohe Interi, me Casiraghin, ka ndjekur nga afer ndeshjen dhe paraqitjen e Emiliano Insua. Por ishte Ansaldi ai qe i cuditi te gjihte, prandaj edhe profili i tij u ‘shenua’. Nderkohe, ne diten e sotme eshte lidhur me Napolin edhe emri i Witsel te Zenitit. Nuk ka asnje gje konkrete per te, ndersa per Ansaldin mund te themi se i ka bindur te gjithe.

Insua, lojtari i ndjekur nga Interi, eshte lojtari i krahut te majte te klubit spanjoll dhe eshte i lindur ne 1989.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.