Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Interi me oferte zyrtare per Gabigol. Zikalterit po punojne qe ta sjellin ne Milano. Transferimi i tij nuk ndikon te Icardi”

Di Marzio: “Interi me oferte zyrtare per Gabigol. Zikalterit po punojne qe ta sjellin ne Milano. Transferimi i tij nuk ndikon te Icardi”
Bujar Berishaj

Me operacionin Candreva te mbyllur, Interi vazhdon te punoj per te perforcuar ekipin e Roberto Mancinit.

Emri i nxehte ne oret e fundit eshte ai i Gabriel Barbosa. Sic eshte treguar eshte dje, zikalterit po levizin per te kerkuar qe te sjellin brazilianin ne Milano, por per momentin tratativa me lojtarin e klubin nuk eshte mbyllur akoma.

Interi nderkohe ka nisur nje oferte zyrtare per klubin brazilian, mbetet per t’u kuptuar nese kjo oferte mund te kenaqe kerkesat e Santos. Ne rast se tratativa mbyllet pozitivisht, transferimi ne Milano i Gabigol nuk do te ndikonte ne te ardhmen e Mauro Icardi. Sulmuesi brazilian do te paraqiste nje investim tek nje sulmues i ri me perspektive te madhe per Interin dhe sic kuptohet nga klubi zikalter, ardhja e tij nuk do te perjashtonte qendrimin e argjentinasit.

Pra, ka nisur edhe zyrtarisht tratativa per te sjellur talentin brazilian ne Itali: pas ofertes per klubin pritet edhe nje kontakt me perfaqesuesit e lojtarit (qe po presin pikerisht levizjet e zikalterve per te definuar detajet e kontrates se lojtarit). Interi vazhdon te punoj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.