Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio paralajmeron: “Marotta po punon shume fort per goditjen e madhe te veres. Ne gare edhe Juventusi.”

Di Marzio paralajmeron: “Marotta po punon shume fort per goditjen e madhe te veres. Ne gare edhe Juventusi.”
Inter Club Staff

Klubi i Interit po punon pa pushim qe te beje nje goditje te madhe ne sulm per sezonin e ardhshem.

Ne kete menyre, zikalterit do te gjendeshin gati edhe ne rast se Barcelona do te paguante klauzolen e Lautaros dhe do e merte ne shtepi argjentinasin.

Kete e ka deklaruar Gianluca Di Marzio, specialisti i merkatos italiane ne nje lidhje direkte per Sky Sport United Kingdom.

Ai ka folur keshtu edhe per emrin me te nxehte ne kete moment ne merkaton e Interit dhe behet fjale per nje sulmues qe eshte folur me pare dhe qe luan ne Bundeslige.

Quhet Timo Werner dhe luan per skuadren e Red Bull Liepzig. Ai ka shkelqyer dy sezonet e fundit dhe tani kerkohet nga klubet me te mira europiane.

Por sipas Di Marzios, agjentet e lojtarit kane filluar te flasin keto dite me drejtuesit e Interit dhe te Juventusit.

Gjithmone sipas asaj qe tha dje Di Marzio, largimi i tij nga klubi gjerman ne fund te sezonit eshte shume i sigurt.

Prandaj edhe agjentet e tij jane ne kerkim te nje skuadre te duhur per te ku do te luante titullar dhe do te arrinte te fitonte.

Interi dhe Juventusi deshirojne te besojne shume tek ai, prandaj edhe investimi nuk do te jete i vogel.

Nderkohe, nga ana e lojtarit gjerman, ka nje dakordesi per destinacionin Milano. Kjo sepse per te mbase do te ishte me e thjeshte te gjente vend tek Interi se sa tek nje skuader ku do duhej te luftonte me Salah, Firmino dhe Mane cdo fundjave.

Ai e di qe tek Liverpool hapsirat do te jene me te vogla, prandaj nuk do i vinte keq aspak te transferohej tek Interi.

Lojtari vete nga ana e tij, hyn teresisht ne parametrat e lojtareve qe kerkon Interi dhe ku zikalterit deshirojne te investojne.

Ai eshte titullar i padiskutueshem ne klubin e tij, ka talent, shenon shume, shume i shpejte dhe ka eksperience nderkombetare te mjaftueshme per te qene menjehere gati edhe ne Champions League.

Keto karakteristika e bejne ate perfekt per nje Inter te se ardhmes edhe ne rast se Lautaro do te largohej nga Milano.

Nder te tjera, emri i Timo Werner gezon totalisht mbeshtetjen edhe te Presidentit te klubit, Steven Zhang dhe ne pergjithesi te Suning.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.