Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

659 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Paqueta qe ka blere Milani? Lautaro me i gatshem se sa ai: Ja pse!”

Di Marzio: “Paqueta qe ka blere Milani? Lautaro me i gatshem se sa ai: Ja pse!”
Ardis
  • On 11/10/2018, 20:55

Milani ka bere nje blerje diten e djeshme ne Brazil ku ka shpenzuar pak a shume shifren qe Interi ka shpenzuar per Gabigol: rreth 35 milione euro. 

Kuqezinjte kane blere mesfushorin Paqueta dhe ky i fundit ka qene i panjohur deri diten e djeshme per shume nga tifozet italian te futbollit.

Per kete edhe te tjera, para pak castesh ka dhene mendimin e tij gazetari i njohur Di Marzio.

Gianluca Di Marzio ekspert i merkatos ka folur per Sky Sport 24 mbi situaten e tratativave per rinovimin e kontrates se Mauro Icardi-t. Sipas Di Marzio-s duhet te kuptojme se si do te levize shoqeria zikalter ne lidhje me klauzolen e shitjes se kapitenit zikalter:

Keto kane qene fjalet e tij:

Paqueta? Po te bejme nje krahasim, Interi ka shpenzuar nje shifer te konsiderueshme per te transferuar Lautaro Martinez qe sipas meje eshte me i gatshem sesa sulmuesi brazilian Paqueta, edhe pse ky i fundit mund te jete nje blerje e goditur.

Dikush ka dyshime mbi kete lojtar persa i perket efikasitetit ne kampionatin tone.

Icardi? Eshte e nevojshme te kuptohet nese do te ndryshohet klauzola prej 110 milione €: mbase Interi kerkon te rrise klauzolen duke i paraprire ofertave qe mund te vijne nga Europa ne sesionin e merkatos verore”.

Keto kane qene fjalet e Di Marzios dhe jane fjale qe natyrisht nuk do i pelqejne aspak tifozeve te Milanit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.