Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

454 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio – Merkato, Inter dhe Genoa po mbyllin marreveshjen per Radu e Valietti: ja detajet

Di Marzio – Merkato, Inter dhe Genoa po mbyllin marreveshjen per Radu e Valietti: ja detajet
Bujar Berishaj

Eshte nje Inter me te vertete aktiv ne merkato.

Aktiv si ne hyrje ashtu edhe ne dalje me zikalterit qe po pregaditen te presin Radja Nainggolan ne Milano kurse ne anen tjeter po merren edhe shitjet, sidomos te lojtareve te rinje.

Dhe ne mesin e te rinjeve qe po bejne gati valixhet eshte sigurisht edhe Federico Valietti, mbrojtesi i krahut te djathte te Inter Primavera dhe nje protagonist i vertete nen udheheqjen e Vecchit kete sezon.

Ai do te shkoj te Genoa por jo vetem, sepse me te do te shkoj edhe Ionut Radu.

Portjeri rumun ka nje te kaluar te suksesshme te Primavera e Interit dhe sezonin e kaluar ka qene i huazuar ne Serie B te skuadra e Avellinos.

Ky operacion i dyfishte eshte shume afer mbylljes, shifra e pergjithshme per te dy lojtaret eshte 14 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.