Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

245 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Diego Costa sulmon Conten: “Tek Real nuk do te zgjaste as nje sezon dhe a e dini pse?”

Diego Costa sulmon Conten: “Tek Real nuk do te zgjaste as nje sezon dhe a e dini pse?”
Inter Club Staff

I intervistuar per rrjetin satelitor shume te njohur, Diego Costa ka folur per raportin e tij me Antonio Conten. 

Dihet gjeresisht tashme qe ata pas Chelseas, nuk gezojne aspak nje mendim te mire per njeri-tjetrin dhe jane ndare ne menyren me te keqe te mundshme.

Te dy kane pasur shume kontraditka gjate kohes qe kane qene tek londinezet dhe ky nuk eshte me nje sekret.

Pikerisht per kete fakt ka folur edhe sot spanjolli me origjine braziliane duke sulmuar ne nje fare menyre teknikun italian.

“Une dhe ai kemi pasur disa probleme jashte fushes se futbollit por nese me pyesni se cfare tranjeri eshte, do ju thoja qe eshte nje tranjer i mire.”

“Nuk kam pendesa per ate qe ka ndodhur, por qe te behesh nje tranjer i madh duhet te ndryshosh dicka nga ana njerezore ne karakterin tend dhe ne menyren e te sterviturit.”

“Ai eshte nje tip shume i dyshimte. Nese do ishte tranjer i nje skuadre si Real Madrid per shembull nuk do te zgjaste dot as nje sezon. Nuk do e mbyllte dot sezonin.”

“Normalisht ky eshte mendimi im. Ne pikepamjen time i mungon dicka per te stervitur nje kategori te caktuar klubesh europiane.”

Me sa duket, Diego Costa nuk e ka harruar ende ate sms te Contes kur ne perfundim te sezonit tek Chelsea i dergoi atij duke i shkruar “Faleminderit per sezonin, por nuk je me ne planet e mia per sezonin e ardhshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.