Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

320 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Diego Simeone nuk harron Interin pas fitores ne Meazza: “Me pelqen te luaje kunder Milanit: ndaj tyre kam…”

Diego Simeone nuk harron Interin pas fitores ne Meazza: “Me pelqen te luaje kunder Milanit: ndaj tyre kam…”
Inter Club Staff

Nderkohe qe Interi ka barazuar me skuadren e Shakhtar Donetsk ne Kiev diten e djeshme as nga Meazza nuk ka pasur lajme te mira.

Milani ka marre humbjen e dyte ne dy ndeshje ne Champions League ndaj Atletico Madridit qe drejtohet nga ish-zikalteri Diego Simeone.

Ai ne fund te ndeshjes se fituar ka kujtuar me nostalgji kohen kur ka qene tek Interi dhe ka treguar se kjo ndeshje eshte gjithmone speciale per te.

“Une kam luajtur ketu si lojtar, e dini besoj qe te luash ketu eshte nje emocion i pabesueshem per cdo lojtar ne bite.”

“Me pelqen shume San Siro, me pelqen shume te luaj ketu ne Milano. Pastaj, une kam gjithmone kujtime shume te bukura nga koha ime tek Interi kur perballem me Milanin.”

“Ndaj tyre kam kujtime te bukura ne karrieren time”, ka thene ai nder te tjera ne intervisten e tij duke kujtuar keshtu edhe kohen si zikalter.

Nderkohe, ai eshte ndalur edhe te ndeshja: “Une jam i kenaqur me fitoren qe arritem sot: ishte nje ndeshje e rendesishme.”

“Nuk e di cfare ka thene Pioli, por ai i shikon gjerat si tranjer i Milanit. Une i shoh gjerat si tranjer i Atleticos se Madridit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.