Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

229 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dje per Cancelon kartoni i kuq i gjashte ne karriere

Dje per Cancelon kartoni i kuq i gjashte ne karriere
Inter Club Staff

Nate per tu harruar ajo e Joao Cancelos dje.

Lojtari i Interit ka mare nje karton te kuq ne Gjeneve ne miqesoren kunder Hollandes qe Portugalia e humbi 3-0.

Per mbrojtesin zikalter, i cili aktualisht po kalon nje forme mjaft te mire tek Interi, behet fjale per kartonin e pare te kuq me kombetaren.

Por nuk eshte i vetmi ky kartoni i kuq ne karrieren e tij.

Ai ka mare gjashte te tille ne total sipas mediave vendase ne Portugali.

Ieri per Joao Cancelo la sesta espulsione in carriera

Sipas asaj qe shkruan Record, me perpara, ai ka dale pese here te tjera me perpara nga fusha se vershellima e arbitrit: njehere me Sporting B dhe Panafiel ne koherat e Benfica B, ndersa ne Primiera Division ne Spanje tre here.

Me Valencian eshte perjashtuar nga arbitri ndaj Malaga, Sevilla dhe Real Sociedad.

Ky eshte nje bilanc jo shume i mire per nje mbrojtes krahu me vetem 6 sezone profesioniste pas kraheve te tij.

Tek Interi ne fakt Cancelo eshte pare si nje lojtar shume i qete qe ben shume pak faulla. Tifozet zikalter vazhdojne te shpresojne te jete i tille, sepse askush nuk do donte qe ai te linte skuadren me 10 lojtare.

Nderkohe, dje pas ndeshjes tekniku i tij tek Portugalia tha se ndeshja mbaroi pas kartonit te kuq. Fjale jo te mira per Cancelon por qe nuk kane ndikim tek e ardhmja sepse Cancelo konsiderohet si nje nga pikat kyce tek Portugalia e Ronaldos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.