Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

770 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dnipro-Inter, formacionet e mundshme: Icardi ne avatazh para Osvaldos me kapiten Guarinin prapa…

Dnipro-Inter, formacionet e mundshme: Icardi ne avatazh para Osvaldos me kapiten Guarinin prapa…
Bujar Berishaj

Rinis nga Kiev rrugetimi evropian per Interin: zikalterit e Walter Mazzarrit sfidojne sonte Dnipron ne stadiumin olimpik te kryeqytetit ukrainas, per ndeshjen e pare te grupit F. Pas nje 7-0 me Sassuolon, tekniku interist duhet te bej disa ndryshime ne formacion.

Me nje te konfirmuar perpara: Mauro Icardin, qe ne oret e fundit ka tejkaluar Pablo Osvaldon ne preferencat e trajnerit. Pas shpines se tij Fredy Guarin, qe duhet te jete kapiteni duke pare mungesat e Ranocchias (ne pankine) dhe Nagatomos (i lenduar). Ne mbrojtje rikthehet Hugo Campagnaro, kurse Kuzmanovic merr vendin e Kovacic ne mesfushe.

Keto jane formacionet e mundshme:

DNIPRO (4-2-3-1): Boyko; Fedetskiy, Mazuch, Douglas, Mihunov; Kankava, Kravchenko; Luchkevych, Bruno Gama, Konoplyanka; Zozulya.

INTER (3-5-1-1): Handanovic; Campagnaro, Vidic, Juan Jesus; D’Ambrosio, Hernanes, M’Vila, Kuzmanovic, Dodò; Guarin; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.