Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 22, 2019

Scroll to top

Top

639 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Do te jete Miranda largimi i rradhes nga zikaltrit?

Do te jete Miranda largimi i rradhes nga zikaltrit?
Ardis
  • On 09/10/2018, 13:57

E ardhmja e mbrojtesit brazilian mund te jete shume larg Interit. Mendohet per Savic si zevendesuesi i Mirandes.

Interi shikon drejt se ardhmes dhe po mendon se si te forcoje ekipin ne dispozicion te Luciano Spallettit. Persa i perket sezonit te ardhshem klubi zikalter, cfare do qe te vendose Miranda qe te mbylle eksperiencen e tij tek Interi apo jo, duke qene edhe ne skadence te kontrates, mund te filloje te kerkoje nje mbrojtes qendre per te alternuar dy shtyllat, Skriniar dhe De Vrij.

Sipas asaj qe lexohet ne gazeten AS, klubi zikalter po ndjek me vemendje mbrojtesin e Atletico Madrid, Stefan Savic, ish futbollistin e Fiorentines. Tratativa nuk eshte e lehte, Interi e ka menduar nje gje te tille edhe me pare, por nuk u konkretizua duke pare edhe kerkesen e larte Cholo Simeone-s.

Keshtu qe, nese Miranda do ti duhet te ike nga Italia, mbase per tu rikthyer ne Brazil ose per te luajtur me vazhdimesi me te larte, duke pare qe kete sezon ka zbritur ne zgjedhje te trete per Spallettin, Interi mund te “peshkoje” ne shtepine e colchoneros, pikerisht e njejta gje sic ndodhi me brazilianin. Mbi Savic, eshte interesuar edhe Juventusin, qe mund te beje nje tentative qe ne merkaton e janarit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.