Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

590 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dodo: “Brazili nje enderr. Argjentina? Nese luaj…”

Dodo: “Brazili nje enderr. Argjentina? Nese luaj…”
Bujar Berishaj

Ne pritje te debutimit, Jose Rodolfo Pires Ribeiro Dodo mund te buzeqesh per grumbullimin me Brazilin per dy miqesoret, Argjentinen ne Pekin dhe Japonine ne Singapor.

Anesori i majte i vitit ’92 i intervistuar drejtperdrejt ne stervitjet para ndeshjeve ka treguar kenaqesine e tij per kete mundesi te madhe: “Nuk e di mire se cfare me kalon neper koke, por jame duke rimenduar rrugen qe kam kaluar per te ardhur ketu. Jam shume i lumtur, sepse ky eshte nje rast i madh per karrieren dhe jeten time.”

Mbi rivalet Albiceleste: “Ndeshja kunder Argjentines do te jete shume e rendesishme dhe nese zbres ne fushe me siguri do te jete nje emocion i madh per mua. Te gjithe enderrojne nje moment si ky.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags