Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

679 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dokumentat e transferimit te Lautaro Martinez tek Interi perfundojne ne gjyq: ja pse

Dokumentat e transferimit te Lautaro Martinez tek Interi perfundojne ne gjyq: ja pse
Ardis
  • On 12/11/2018, 19:53

Vazhdon perplasja midis Liniers dhe Racing Club persa i perket pageses qe shoqeria e Avellaneda duhet te paguaje kunderjt arkave te klubit, ku Lautaro Martinez ka hedhur hapat e pare te futbollit.

“Disa jane optimiste qe mund te arrihet ne nje akord – lexohet ne gazeten argjentinase La NuevaShume drejtues jane te lodhur nga sjellja e Racing dhe duan qe ta zgjidhin nepermjet gjykatave”.

“Javen e kaluar ka pasur nje shkembim mesazhes, por nuk jane definuar diferencat. Liniers i ka cuar ultimatum dhe nga Racing Avellaneda jane pergjigjur serish ne menyre evazive”.

“Me sa duket ka nje diference me rreth 1 milione . Tematika eshte kjo: Racing pretendojne qe kane shpenzuar per evoluimin e futbollistit perpara transferimit ne Itali, por drejtuesit e Liniers e vene ne dyshim kete fakt dhe e konsiderojne kete shifer te tepruar dhe ka pika te tjera per te sqaruar”.

“P.sh., Racing duhet te kishte depozituar pjesen e pare te pageses dhe keto para do te jepnin interes nese do te ishin derdhur. Ka pasur kontakte me perfaqesuesit zyrtar ne Buenos Aires, sepse drejtuesit jane te lodhur me udhetimet e shpeshta dhe qe tratativat nuk perparojne. Nje teme tjeter më vete persa i perket parave per te drejten e formacionit, qe Interi tashme ka derdhur dhe jane rreth 160.000 .

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.