Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2020

Scroll to top

Top

5,907 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dortmund-Inter, formacionet e mundshme: Conte ka idene e hedhjes se Sensit nga minuta e pare

Dortmund-Inter, formacionet e mundshme: Conte ka idene e hedhjes se Sensit nga minuta e pare
Inter Club Staff

Fitorja ne ndeshjen e pare ne Meazza ka levizur ekuilibrat e ne Grupin D dhe tani Interi do te perballet me Dortmundin ne Signal Iduna Park shume e motivuar edhe pse kjo eshte nje nga tranfertat me te veshtira. 

Por si do te luaje Interi? Ne krahasim me 23 tetorin, Antonio Conte ka rekuperuar vetem dy lojtare: Matias Vecino dhe Stefano Sensi.

Ne te majte pritet te luaje Biraghi si ndaj Bolognas ndersa ne krahun e djathte pritet Candreva edhe pse Lazaro ka shanse te luaje gjithashtu.

Keto jane formacionet e mundshme te skuadrave:

BORUSSIA DORTMUND (4-2-3-1): Bürki; Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz; Weigl, Witsel; Sancho, Brandt, Hazard; Alcacer.

Ne pankine: Hitz, Zagadou, Piszczek, Guerreiro, Delaney, Dahoud, Bruun Larsen.

Te padisponueshem: Reus, Schmelzer.

INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Biraghi; Lukaku, Lautaro.

Ne pankine: Padelli, Ranocchia, Bastoni, Lazaro, Vecino, Politano, Esposito.

Te padisponueshem: Sanchez, Asamoah, D’Ambrosio, Gagliardini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.