Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

679 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dragovic BOOM – “Enderroj Interin dhe pres sinjale. Ka edhe oferta te tjera.”

Dragovic BOOM – “Enderroj Interin dhe pres sinjale. Ka edhe oferta te tjera.”
Xhorxh Gellci

Interi do Dragovic. Por edhe Dragovic do Interin. E konfirmon kete vete mbrojtesi i Bazel, qe ka folur ne mediat austriake per hipotezen e transferimit tek zikalterit. Dhe e ben ne menyren me te hapur te mundshme, si nje femije qe do te kurorezoje nje enderr dhe eshte gati per ta bere: “Nuk kam blere akoma nje liber per te mesuar italishten. Por Interi eshte nje skuader e madhe me nje histori te madhe. Eshte endrra e cdo lojtari te shkoje ne Milano, prandaj edhe imja. Por do te besoj kur gjithcka te jete e firmosur dhe e vendosur.

Austriaku nuk eshte aspak i trembur nga mungesa e kupave europiane: “Interi do te mundohet te beje me te miren vitin e ardhshem per te shkuar ne Europe. Dhe do ja dale sepse eshte Interi

Por tratativa vazhdon: “Une duhet te mendoj vetem te jem ne forme per sezonin e ardhshem, do te udhetoj ne Bazel te hene. Per gjerat e tjera kujdeset klubi, nese gjithcka realizohet do te isha i lumtur.”

Me 8 milion, marreveshja mund te arrihet, por me pare Interi duhet te beje te ardhura me shitje te tjera. Dhe mbi Dragovic nuk eshte skuadra e vetme, sic tregon edhe vete lojtari: “Ka edhe klube te tjera.” – perfundon intervisten Dragovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.