Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,231 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Atalantes – Frymemarrje per Spalletin: Icardi eshte rekuperuar, ok edhe Pinamonti. Ndersa nderkombetaret…

Drejt Atalantes – Frymemarrje per Spalletin: Icardi eshte rekuperuar, ok edhe Pinamonti. Ndersa nderkombetaret…
Inter Club Staff

Vetem lajme te mira per Luciano Spalletin me rifillimin e stervitjeve.

Mauro Icardi eshte rikthyer te punoje me grupin ne stervitjen e djeshme dhe sic eshte lajmeruar me pare, eshte plotesisht i rekuperuar nga demtimi ne gju. Kapiteni zikalter do te jete keshtu rregullisht ne qender te sulmit kunder Atalantes te dielen ne mbremje. Mire eshte edhe Andrea Pinamonti , i cili e ka lene pas shpines shqetesimin muskular si dhe Yann Karamoh, i cili ka zhvilluar vetem nje nga dy ndeshjet me Francen U-20.

“Pune e personalizuar nderkohe per Marcelo Brozovic dhe Ivan Perisic te cilet sapo jane kthyer nga play-off per Boterorin 2018 ku Kroacia luajti ndaj Greqise (te cilen e elemonoi) – shton Gazzetta dello Sport -. Sot pasdite te dy lojtaret do te sterviten me grupin. I njejti program edhe per italianet – Candreva, Eder, D’Ambrosio dhe Gagliardini – qe sot do te ndjekin nje program individual per tu rikthyer me pas me grupin. Nderkohe dje kane luajtur me kombetaret respektive gjashte lojtaret e fundit: Joao Mario, Cancelo, Nagatomo, Vecino, Miranda dhe Skriniar. Kjo gje do te thote se Spalleti do e kete skuadren e plote vetme neser pasdite.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.