Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,201 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Bologna-Inter: sa shume probleme per Piolin. Ne prag te ndeshjes se madhe me Romen…

Drejt Bologna-Inter: sa shume probleme per Piolin. Ne prag te ndeshjes se madhe me Romen…
Inter Club Staff

Kondogbia i skualifikuar, Medel ne rrezik kartonash, Brozovic jashte per demtim dhe Banega i sapo rikthyer pas problemit ne gju.

Stefano Pioli qe dje ka filluar te studioje te gjitha zgjidhjet per ndeshjen ndaj Bolognas. Nyja ne kete mes eshte rreshtimi i mesfushes. Reparti me i rendesishem zikalter, duhet te ndertohet ne menyre perfekte qe ndaj skuadres se Donadonit Interi te mare maksimumin. Javen tjeter ne Milano do te vije per vizite Roma dhe tranjeri zikalter pritet ta mare per baze kete gje. Pavarsisht se pas fitores me Empolin ai ka thene se do te mendoje ndeshje pas ndeshje, e jo per ndeshjen me Romen pa luajtur njehere ate ndaj Bolognas. Por gjithesesi, Pioli ndonje mendim ne koke e ka, sepse pervec Medel, edhe Miranda rrezikon te mungoje ndaj romes: 2/3 e mbrojtjes me sakte. Nese kjo gje do te ndodhte, i bie qe perkrah Murillo do te luante Andreolli, Sainsbury ose D’Ambrosio.

Por e gjithe situata e mbrojtjes do te jete e lidhur totalisht me mesfushen. Pa Kondogbia, me te cilin ne fushe eshte gjetur ekuiliber, Pioli po mediton qe te dergoje Medel ne mesfushe perkrah Gagliardini. Avancimi i kilianit aty, mund te rrise akoma me shume rrezikun e nje kartoni te verdhe. Eshte ligji i futbollit: zona e mesfushes sjell me shume dyluftime dhe rrit me shume rrezikun per nje karton te verdhe te mundshem. Por llogarite i takojne ti beje Pioli, sepse ndaj Bolognas duhet te fitohen sezben 3 piket, ndryshe ndeshja ndaj Romes nuk do te kishte asnje vlere. Madje nje fitore e zikalterve do te dergonte goxha presion edhe tek kundershtaret sepse ndeshja do te luhet ne 12:30, ndersa Roma do te luaje ne oren 18:00.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.