Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,601 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Derbyt – Mbrojtje me 4, ja dy hipotezat e Mancinit. Nje titullar eshte i sigurte nje rrezikon shume…

Drejt Derbyt – Mbrojtje me 4, ja dy hipotezat e Mancinit. Nje titullar eshte i sigurte nje rrezikon shume…
Inter Club Staff

Roberto Mancini ka mare ne dore menjehere situaten tek Interi dhe gjeja a pare qe po ben eshte se ka vene skuadren te punoje me mbrojtjen me 4.

Pasi eshte ndjekur stervitja e djeshme ne Appiano dhe ajo e sotshmja, Gazzetta dello Sport ka dale ne perfundimin se eshte e sigurte se Interi do te zbrese me 4 mbrojtes ne Derby. Sipas tyre, i vetmi mbrojtes i cili nuk eshte ne diskutim ne kete moment eshte Juan Jesus. Nderkohe per vendin e dyte si mbrojtes qendre do te jete nje gare ndermjet Ranocchias dhe Vidic dhe ky i fundit rrezikon seriozisht vendin sepse Kapiteni u paraqit ne menyre te shkelqyer me Italine. Sipas gazetes Italiane ka dy hipoteza per mbrojtjen ne Derby: Nagatomo-Ranocchia-Vidic-Juan Jesus eshte e para dhe e dyta eshte Nagatomo-Ranocchia-Juan Jesus-Dodò. Pra ne kete rast eshte Vidic ai qe rrezikon te mbetet jashte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.