Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,222 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt derbyt: me ne fund Pioli e ka grupin e plote. Nga sot tekniku italian…

Drejt derbyt: me ne fund Pioli e ka grupin e plote. Nga sot tekniku italian…
Inter Club Staff

Interi po rekuperon te gjithe lojtaret e saj, ne prag te derbyt te se dieles. Dje, Pioli ka pritur ne Pinetina kroatin Marcelo Brozovic dhe italianet Antonio Candreva dhe Eder. 

Sot pasdite, kur te nise stervitja e paradrekes, do te jete ne grup edhe Gary Medel, Joao Miranda, Jeison Murillo, Ever Banega dhe Yuto Nagatomo. E keshtu mund te niset te pergatiet taktikisht edhe ndeshja e se dieles. Duke pasur parasysh se lojtaret e kombetareve te Interit kane ne kembet e tyre 186 minuta me shume se ata te Milanit. Detaje te vogla keto ndoshta, sepse pastaj duhet pare njeri-tjetri ne sy e u duhet thene se duhet te jene me mendje dhe trup ne derby, te perqendruar maksimalisht. Entuziazmi ekziston pas fitoreve respektive me kombetaret, por tani duhet ta kthejne ne energji pozitive tek Interi. Mbi te gjitha Medel dhe Banega pritet te jene me humor me te mire pas fitoreve teper te rendesishme ne Ameriken Latine.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.