Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,604 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt derbyt – Tre dyshime dhe tre balotzhe per Mancinin: situata

Bujar Berishaj

Akoma nuk ka siguri rreth formacionit me te cilin Inter do te zbres ne fushe te dielen ne derby kunder Milan. Skualifikimet dhe lendimit detyrojne Mancini qe te bej vleresime dhe tani per tani ka tre balotazhe ku tekniku duhet te reflektoi.

I pari prek rolin e mbrojtesit te djathte, me D’Ambrosion qe per momentin duket ne avantazh kundrejt Davide Santon, qe pasi ‘ka terhequr karrocen’ per shume ndeshje me radhe duket se tani po e paguan ate dhe po vuan nje periudhe normale te lodhjes.

Balotazhi i dyte eshte ai me i rendesishmi dhe parashesh zevendesimin e njerit nga dy mesfushoret e skualifikuar, Guarin dhe Brozovic. Nese nje fanelle duket e destinuar per Hernanes, per fanellen e dyte eshte dueli mes Joel Obi dhe Assane Gnoukouri, me kete te fundit ne nje permbysje te madhe dhe per momentin favorit per nje debutim te bujshem si titullar.

Balotazhi i trete eshte per rolin e trekuartistit dhe ketu ka nje sfide me kualitete te medha mes Mateo Kovacic dhe Xherdan Shaqiri. Ky i fundit eshte ne pole position per momentin. Me poshte eshte formacioni i mundshem per ndeshjen kunder Milan:

INTER (4-3-1-2)Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Vidic, Juan; Hernanes, Medel, Gnoukouri; Shaqiri; Palacio, Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.