Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

810 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Inter-Chelsea: eshte Emmers. Ne sulm nga minuta e pare Martinez, mbrojtja dhe mesfusha…

Drejt Inter-Chelsea: eshte Emmers. Ne sulm nga minuta e pare Martinez, mbrojtja dhe mesfusha…
Bujar Berishaj

Interi sonte luan miqesoren e pare ne kuader te International Champions Cup.

Dhe kundershtari i zikalterve do te jete Chelsea i Maurizio Sarri me ndeshjen qe do te luhet ne Allianz Riviera ne Nice.

Keshtu sonte, sic raporton Tuttosport, Luciano Spalletti pritet qe te luaj nga minuta e pare me dyshen argjentinase Mauro Icardi dhe Lautaro Martinez.

Il Toro eshte favorit per nje vend titullari ne formacion duke pare lodhjen muskulare te Matteo Politano qe e ka mbajtur jashte transfertes angleze te Sheffield United.

Image may contain: 3 people, people playing sports and outdoor

Ne qender te mbrojtjes konfirmohet dyshja Milan Skriniar dhe Stefan De Vrij me D’Ambrosio e Dalbert ne krahe. Perpara mbrojtjes ne mesfushoe do te luajne serish dyshja Asamoah dhe Gagliardini. Ne porte do te jete Handanovic.

Prapa shpines se Mauro Icardit pritet te luaj Xian Emmers ne krahun e djathte, Lautaro Martinez ne qender dhe nga e majta Antonio Candreva.

Nderkohe ky eshte formacioni i mundshem per sonte:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Dalbert; Gagliardini, Asamoah; Emmers, Martinez, Candreva; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.