Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,294 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt INTER – Juventus: Vetem 8.000 bileta kene mbetur ende pa u shitur. Cmimet…

Drejt INTER – Juventus: Vetem 8.000 bileta kene mbetur ende pa u shitur. Cmimet…
Inter Club Staff

Te shtunen me 14 shtator luhet ndeshja e luksit, ish Derby i Italise ndermjet Interit dhe Juventusit.

Ne San Siro do te jete nje ferr i vertete per bardhezinjte. Deri me tani 71 mije bileta jane shitur brenda nje jave (duke perfshire dhe 30.000 te abonuarit). Kane mbetur edhe 8 mije te tilla, dhe do te jete nje ndeshje me te gjitha biletat e shitura. Ne kete moment ka vende te lira ne cdo sektor te stadiumit, e me shume duket se ka tek sektori i bardhezinjve, ku priten rreth 4.500 tifoze te juventusit. Ndeshja e te shtunes mund ti dhuroje Interit perfitimin me te madh nga te gjitha heret: Sa me shume bileta per shitje te lire, aq me shume parete e perfituara nga zikalterit, sepse ka bileta nga 23 euro te terzo anello, deri ne 385 euro ne tribunen e nderit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.