Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

565 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Inter-Sassuolo – Shume mungesa edhe per Iachinin: ja lojtaret qe do te mungojne

Drejt Inter-Sassuolo – Shume mungesa edhe per Iachinin: ja lojtaret qe do te mungojne
Bujar Berishaj

Probleme per Beppe Iachinin para ndeshjes te se shtunes me Interin.

Te shtunen ne Meazza, djemte e Spallettit do te perballen me Sassuolon per te kerkuar fitoren qe do te bente qe Championsi te vendosej ne Olimpico kunder Lazios.

Dhe duket se Sassuolo nuk do te udhetoj drejt Milanos me te gjithe ekipin.

Sidomos mbrojtja eshte reparti ku Sassuolo do te kete mungesa te rendesishme dhe arsyet e ketyre mungesave jane skualifikimet dhe demtimet e disa lojtareve.

I demtuar eshte Dell’Orco qe sipas te gjitha gjasave nuk do rekuperohet per kete ndeshje kurse i skualifikuar do te jete Peluso. Keshtu mbrojtja pritet te perbehet nga Acerbi, Lemos dhe Letschert.

Ne krahun e majte edhe Rogerio nuk eshte ne me te miren e tij dhe mund te mos rekuperohet dot. Ne sulm, para Babacar pritet te luajne Politano dhe Berardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.