Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

478 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Inter-Torino, Vrsaljko dhe Perisic e nisin nga minuta e pare! Keita-Politano, favorisht eshte…

Drejt Inter-Torino, Vrsaljko dhe Perisic e nisin nga minuta e pare! Keita-Politano, favorisht eshte…
Bujar Berishaj

Sime Vrsaljko dhe Matteo Politano jane favorit ndaj Danilo D’Ambrosio perkatesisht Keita Balde ne idete e formacionit te Luciano Spallettit per ndeshjen ndaj Torinos.

Kur per ndeshjen e dyte te kampionatit na ndajne me pak se 48 ore, tekniku zikalter duket se do e nis me mbrojtesin kroat si titullar ne krahun e djathte te mbrojtjes.

Kurse sa i perket krahut te djathte te sulmit duket se do te konfirmohet prezenca e ish-sulmuesit te Sassuolos duke fituar keshtu balotazhin me ish-sulmuesin e Lazios, Keita Balde.

Ne mbrojtje, Milan Skriniar qe kthehet nga lendimi pritet te luaj ne vend te brazilianit Joao Miranda duke i bere shoqeri keshtu holandezit De Vrij para portierit Handanovic, me Kwadwo Asamoah ne te majte qe do te kompletoj repartin defansiv.

Ne mesfushe nderkohe pritet qe te konfirmohet dyshja Vecino-Brozovic qe ishte ne fushe edhe ne ndeshjen e pare me Sassuolon kurse ne sulm risia do te jete prezenca e kroatit tjeter Ivan Perisic nga minuta e pare.

Ne qender te sulmit si zakonisht do te jete kapiteni Mauro Icardi me bashkombasin e tij Lautaro Martinez qe do te luaj prapa shpines se bomberit zikalter ne mungese te belgut Radja Nainggolan nga minuta e pare, me kete te fundit te rekuperuar vetem per pankinen.

Nderkohe me poshte eshte formacioni i plote i mundshem per ndeshjen e te dieles me Interin qe pret Torinon ne Giuseppe Meazza (20:30).

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano; Martinez, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.