Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Juventusit: Inter solide dhe fizike, por jo e friksuar. Ideja e Piolit eshte ajo e…

Drejt Juventusit: Inter solide dhe fizike, por jo e friksuar. Ideja e Piolit eshte ajo e…
Inter Club Staff

Interi po punon prej tre ditesh per te gjetur strategjine e duhur per te luajtur sa me mire ne Torino dhe per te mare rezultat atje.

Ne oret e fundit, Pioli, duket qe po mendon per nje ndryshim moduli per te kaluar tek nje 4-1-4-1 e te hedhe ne mesfushe ne te njejten kohe edhe Medel edhe Kondogbia. Rreziku eshte qe skuadra te zbrese ne fushe teper e kthyer mbrapa por shume do te varet nga sjellja ne pergjithesi, sepse nje skuader me Gagliardinin ne mesfushe, dy krahe te vertete (Candreva dhe Perisic) si dhe Icardin perpara, do te ishte natyrisht e rrezikshme per cdo kundershtar. Kondogbia eshte nje lojtar qe eshte ne gjendje te hidhet ne mes te hapsirave si nje mesfushor tipik dhe te ndihmoje skaudren te ndertoje (natyrisht po flasim per Kondon e koheve te fundit). Me pak fjale, nuk eshte per tu perjashtuar mundesia qe Stefano Pioli te vendose te luaje 60 minuta solide per te ndryshuar ndonje gje ne 30 minutat e fundit me ane te zevendesimeve duke i lene vendin teknikes dhe freskise.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.