Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Napolit – Probleme te reja per Mazzarrin: lodhje per Nagatomo, goditje ne kembe per Guarin

Drejt Napolit – Probleme te reja per Mazzarrin: lodhje per Nagatomo, goditje ne kembe per Guarin
Ardi Deda

Emergjence e qarte ne shtepine e Interit ne kuader te ndeshjes me Napolin: pas terheqjes muskulare te Daniel Osvaldo, i cili qe duhet te qendroje jashte per disa jave (rikthimi fundi i tetorit-fillimi i nentorit), duhet regjistruar edhe goditja ne kembe qe ka pesuar Guarin me Kolumbine qe qartesisht nderlikon prezencen e tij ne ndeshjen me Napolin. Per me shume, Medel, eshte i lodhur sepse i ka luajtur plotesisht te dyja ndeshjet me Kilin dhe per me shume ka probleme tek dhembet dhe nuk eshte mire. Gjithsesi Pitbulli mbetet i rekuperueshem dhe neser do te vleresohet gjendja e tij. Nderkohe, per Nagatomo, kemi nje lodhje te vogel ne pulpe, qe duhet monitoruar ne oret e ardhshme: sot ka zhvilluar vetem terapi  dhe pas demtimit te D’Ambrosio dhe padisponueshmerine e Jonathan, kuptohet mire alarmi ne krahe per Mazzarrin. Kovacic, ka zhvilluar nje pjese te stervitjes me skuadren, por vetem te shtunen do te kuptohet nese do te jete ne dispozicion per ndeshjen.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.