Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,709 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt ndeshjes me Chievon: 4-2-3-1 ose 4-3-3? Celesi eshte Banega

Drejt ndeshjes me Chievon: 4-2-3-1 ose 4-3-3? Celesi eshte Banega
Bujar Berishaj

Sic raportohet nga Sky Sport, De Boer eshte duke pregaditur me intensitet ndeshjen e te dieles kunder Chievos.

Nuk do te jete nje Inter shume ndryshe nga ai i Mancinit por mund te shohim nje futboll me shume holandez ne Verona, me nje mbrojtje dhe presing me te larte. Ne fushe mund te jete formacioni 4-2-3-1 qe mund te behet edhe 4-3-3. Varet gjithcka nga Banega dhe interpretimi i rolit te tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.