Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,993 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Pescara-Inter – Nagatomo ne dyshim, gati Santon. Joao Mario nga minuta e pare. Pak dyshime ne sulm…

Drejt Pescara-Inter – Nagatomo ne dyshim, gati Santon. Joao Mario nga minuta e pare. Pak dyshime ne sulm…
  • On 09/09/2016, 13:49

Dy dite perpara sfides Pescara Inter, Frank de Boer e ka te domosdoshme te mar fitoren e pare si teknik i Inter. Tekniku hollandez po punon per te zgjedhur 11 lojtaret me te mire, per te arritur rezultatin e kerkuar.

Ne mbrojtje zgjidhjet jane te kufizuara per shkak te problemeve te Cristian Ansaldi e Yuto Nagatomo, per te cilet shpresohet qe te jene gati per ndeshjen kunder Juventus. Pergjigjia per Nagatomo do meret sot, por shenjat jane pozitive. Ne kete rast mbrojtja do perbehet nga Danilo D’Ambrosio dhe Davide Santon ne krah, me Joao Miranda e Jeison Murillo ne qender.

Ne mesfushe i takon perseri Ever Banega, por duhet vendosur roli i tij perpara regjister apo ne krah. Gary Medel ne qender duke u kujdesur per mbrojtjen. Ndersa ne krahun tjeter jane 3 emra per nje fanelle, Joao Mario, Marcelo Brozovic dhe Geoffrey Kondogbia.

Ndersa ne sulm nuk ka shume dyshime, Mauro Icardi ne qender, me Antonio Candreva e Ivan Perisic ne krah.

FORMACIONET E MUNDSHME

PESCARA (4-3-2-1): 31 Bizzarri; 11 Zampano, 15 Campagnaro, 37 Gyomber, 3 Biraghi; 8 Memushaj (C), 16 Brugman, 6 Cristante; 7 Verre, 10 Benali; 17 Caprari. TRAJNER: Massimo Oddo.

INTER (4-3-3): 1 Handanovic; 33 D’Ambrosio, 25 Miranda, 24 Murillo, 21 Santon; 19 Banega, 17 Medel, 6 Joao Mario; 87 Candreva, 9 Icardi (C), 44 Perisic. TRAJNER : Frank de Boer.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.