Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,814 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Veronas, formacioni i mundshem i Inter: Icardi ne pole position…

Drejt Veronas, formacioni i mundshem i Inter: Icardi ne pole position…
Bujar Berishaj

Pasi ka zyrtarizuar listen e lojtareve te grumbulluar, tekniku zikalter duket se ka pak dyshime sa i perket formacionit qe do te zbres ne Bentegodi te henen kunder Chievos, per te kerkuar fitoren e pare ne kampionat qe pas nderrimit te trajnerit.

Sa i perket zgjedhjeve te teknikut nga Iesi, Mauro Icardi duket ne avantazh kundrejt Pablo Osvaldo per nje vend titullari se bashku me Rodrigo Palacio ne sulm, me kroatin Mateo Kovacic pas shpines se tyre.

Me mungesen e Hernanes, kileni Gary Medel duhet te luaj para mbrojtes, Fredy Guarin ne te djathte te mesfushes kurse Zdravko Kuzmanovic ne te majte te mesfushes. Mbrojtja me Yuto Nagatomo dhe Dodo ne krahe te mbrotjes dhe dyshen e qendres te konfirmuar me Andrea Ranocchia dhe Juan Jesus. Ne porte, natyrisht, Samir Handanovic.

INTER (4-3-1-2): 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 22 Dodò; 13 Guarin, 18 Medel, 17 Kuzmanovic; 10 Kovacic; 8 Palacio, 9 Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.