Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

934 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejtori Sportiv Cagliari: “Nainggolan Inter, situata eshte…”

Drejtori Sportiv Cagliari: “Nainggolan Inter, situata eshte…”
Xhorxh Gellci

Emri i tij eshte ne krye te listes te preferencave te Mazzarrit, por kerkesat shume te larta te presidentit Cellino e mbajne akoma te mberthyer pas Cagliarit. Radja Nainggolan pelqehet tek Inter dhe Roma ne Itali dhe tek Monaco jashte Italise. Per te zhbllokuar tratativen duhen te pakten 15 milion, ose te arrihet nje marreveshje me ulet duke perdorur lojtare ne shkembim. Redaksia e FcInterNews.it ka kontaktuar ekskluzivisht drejtorin sportiv te Cagliarit, Nicola Salerno, per te shpjeguar me mire situaten. Ja fjalet e tij:

Salerno, cila eshte situata e Nainggolan?

“Une kam ardhur sot ne qytet, lojtari pelqehet nga shume skuadra, por per momentin nuk ka asgje konkrete.”

Eshte e vertete qe jane ndalur disi kontaktet me Romen?

“Nuk kemi ndonje takim tjeter ne program me ta. Ne te shkuaren edhe me Interin ka patur disa kontakte, por gjithsesi distanca ishte e madhe dhe e rendesishme.”

Sa eshte mundesia qe Radja te largohet nga Cagliari?

“Nuk dua te flas per mundesi, presim pak. Me vone do te dime me mire se si jane faktet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.