Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

611 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drite-Hije ne prag te sfides me Juventusin: Milito? Eshte akoma shpejt…

Drite-Hije ne prag te sfides me Juventusin: Milito? Eshte akoma shpejt…
Donald Elmazi

Drite-Hije ato te vene ne dukje nga Mazzarri dje ne testin me Luganon. Ndeshja e organizuar pike se pari per te pare formen e MIlitos – ka shfaqur progres, por edhe disa gabime te panevojshme. Menyrat e stervitjes kane qene te renda, Pondrelli e ka vene ne nje prove te veshtire rezistencen e djemve, por gjithcka eshte nen kontroll dhe tabela e pergatitjes eshte respektuar.

Drejt Juves – kane shpresuar shume por ne fund nuk do te jete keshtu dhe ndoshta eshte me mire. Diego Milito veshtire se do te zbrese ne fushe qe nga minuta e pare ne ndeshjen me Juventusin. Princi eshte tonifikuar dhe rehabilituar por eshte akoma larg formes se tij me te mire. Per te patur kontraste me nje mbrojtje aq solide sa ajo e Juves, duhet Milito me i mire: ai qe mund ti rezistoje krejt i vetem.

Alvarez – me shume mundesi do jete ai qe do te veproje ne mbeshtetje te Palacios. Icardi ka akoma probleme(te vogla) dhe Belfodil do te akomodohet ne pankine. Argjentinasi eshte nje nga me te rigjeneruarit e Mazzarrit. Ishpejte, konstant, pozitiv dhe sakrifikues. Ricky duket nje lojtar krejt ndryshe nga ai i venituri dhe i brishti qe kemi “admiruar” ne sezonin e shkuar.

Mbrojtja – Samuel edhe ai ne proces rekuperimi. Dje dy gabime te vogla groteske(qe mund te ndodhin, mbi te gjitha ne fazen rekuperuese) kane dhene shenja qe rekuperimi eshte prape larg. Me shume probabiblitet per Murin Argjentinas duhet pak me shume kohe per ta pare ne fushe. Kunder Juves eshte i konfirmuar blloku tresh i mbrojtjes: Campagnaro-Ranocchia-Juan Jesus.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.