Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dy blerje ne janar. Sulmi, ka nje balotazh. Idea Masuaku, ne mbrojtje…

Dy blerje ne janar. Sulmi, ka nje balotazh. Idea Masuaku, ne mbrojtje…
Bujar Berishaj

Inter leviz ne merkaton e janarit. Sky raporton qe zikalterit jane pas nje sulmuesi dhe nje mbrojtesi, me Palacion jo ne top forme dhe vetem 3 sulmues perpara.

SULMI – Emrat jane ata te Borinit, qe ka qene i pqelyer edhe ne vere por kontrata e tij skadon ne 2016 dhe eshte e veshtire qe te vij ne huazim. Alternativa mbetet Joel Campbell i Arsenal, qe ne vere ka qene i pelqyer mjaft nga kusherinjte rossoner.

MBROJTJA – Pelqehet akoma Rolando, qe ka deshtuar te vij ne vere sepse Porto kerkonte shume per kartonin e tij, edhe pse ka qene jashte skuadres. Eshte e mundshme edhe ardhja e Chiriches nga Tottenham, per te cilin eshte edhe konkurrenca e Juventus. Ne fund pelqehet edhe Fabian Schar i Basel qe eshte ne skadence ne qershor. Por per zviceranin ka nje konkurrence te madhe.

SURPRIZA – Inter ne fund po punon edhe per Arthur Masuaku, lojtar i vitit ’93, mbrojtes anesor francez qe luan per Olympiakos. Mund te vij ne janar, nese jo atehere ne vere. Nje emer dhe profil i ri, qe pershtatet me vijen e gjelber te Thohir. Nje veshtrim per te ardhmen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.