Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

355 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Dy lojtare te Interit jane zhvleresuar ne menyre te pabesueshme: -62% dhe -63% me pak per…”

“Dy lojtare te Interit jane zhvleresuar ne menyre te pabesueshme: -62% dhe -63% me pak per…”
Inter Club Staff

Me sa duket dy lojtare te Interit jane zhvleresuar jashtezakonisht shume ne sezonin e fundit (ne vleren e merkatos).

Kete gje e ka bere me dije diten e sotme sajti i specializuar per vlerat e lojtareve ne futboll, Transfermakt.de.

Keta te fundit kane stiluar nje klasifikim me 10 lojtaret qe ne krahasim me sezonin e kaluar kane pasur nje renie me te madhe e vleres se kartonit.

Ne kete TOP 10 keshtu bejne pjese dy lojtare te Interit, por edhe dy ish-lojtare te zikalterve, qe aktualisht luajne te Cagliari.

Ne pod, jane pikerisht dy ish-lojtare te Interit: Diego Godin dhe Kwadwo Asamoah, te dy lojtare te Cagliarit sot.

Ata kane nje renie prej 69% te vleres se kartonit te tyre dhe kane kaluar respektivisht ne 2,5 milione dhe 2 milione euro vlere kartoni.

Nderkohe, ne vendin e shtate gjejme nje tjeter lojtar te Interit qe sot ndodhet te Cagliari ne huazim, dhe qe ka pesuar nje renie prej 63%.

Ai ka nje vlere shume te ulet aktuale ne merkato: vetem 6 milione euro. Nje zhvleresim shume i madh ky ne merkato per belgun qe vetem pak sezon me pare erdhi nga Roma per nje shifer shume te larte.

Nderkohe, ne vendin e tete gjejme nje tjeter lojtar te Interit dhe qe aktualisht ben pjese ne skuadre ne Contes.

Behet fjale per Aleksander Kolarov, qe me vleren e tij 2,5 milione euro ka pare nje renie prej 62% te vleres se merkatos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.