Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 6, 2020

Scroll to top

Top

5,898 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dyshja Ausilio-Marotta ne takim me agjentet e Modric. Por Inter eshte i gatshem te heqe dore nga ai per objektivin e vertete”.

Dyshja Ausilio-Marotta ne takim me agjentet e Modric. Por Inter eshte i gatshem te heqe dore nga ai per objektivin e vertete”.
Ardis
  • On 09/01/2019, 20:29

Nje goditje te vertete dhe madheshtore per merkaton e veres. Tashme Interi po punon dhe eshte i vetedijshem se kush eshte drejtimi i duhur: ne mes te fushes. Shoqeria e ka kuptuar se eshte mesfusha reparti ku mund te behet me te vertete kapercimi ne kualitet.

Dhe natyrisht, fale tratativave te pasuksesshme ne vere, te shkon mendja tek Luka Modric. Sipas Corriere dello Sport, Marotta dhe Ausilio “e kane theksuar ndaj perfaqesuesve te Luka Modric qe jane akoma te interesuar per ti dhene nje bluze zikalter kroatit”.

Por endrra e dyshes interiste eshte nje tjeter, nje enderr per te cilen Interi eshte ne gjendje te beje gjithcka: Toni Kroos. “persa i perket futbollisti gjerman situata eshte plotesisht ndryshe nga ajo e Modric (Toni sapo ka mbushur 29 vjec)”.

“Ish futbollisti i Bayern Munich eshte prototipi i mesfushorit qe Interi kerkon. Perkundrazi, eshte mesfushori numer nje ne liste sepse eshte nje lider, nje fitues, ka fizik, teknike dhe tashme eshte mesuar te luaje ne Champions LeagueNese do te jepet nje mundesi per ta transferuar, drejtuesit zikalter do te benin gjithcka”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.